СТУДЕНТКА ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІВАННА БЕРЕЗОВСЬКА — ЧЕМПІОНКА СВІТУ З БОРОТЬБИ СУМО
Із 27 по 31 серпня у м. Осака (Японія) проходив Чемпіонат світу із сумо серед дорослих та юніорів, на якому українські спортсмени завоювали 16 нагород: 6 золотих та 10 бронзових. Студентка ІІІ курсу факультету фізичного виховання (заочна форма навчання) Іванна Березовська (24 роки) зайняла в особистих змаганнях у абсолютній ваговій категорії ІІ, а в командних — І місце. За часів сумо в Україні уперше українська жіноча команда стала чемпіоном світу.
Іванна Березовська розповідає:
— Наша команда виступала у складі тринадцяти осіб, посівши за кількістю отриманих медалей загальнокомандне почесне ІІІ місце. Участь у змаганнях взяло близько 300 спортсменів з 30-ти країн світу (Японії, Монголії, Росії та ін.). Це був мій третій чемпіонат. Дуже хвилювалася, бо хотіла стати переможницею, але, мабуть, десь трохи недопрацювала. Та задоволена і срібною медаллю. Сподобалася організація чемпіонату. У Японії особливе ставлення до сумоїстів. Є школи, де дітей із раннього дитинства навчають цьому виду спорту. Учасники мали можливість відвідати зал, де тренуються професіонали-сумоїсти. Також було проведено цікаві екскурсії до Меморіалу зародження сумо.
За розповіддями екскурсовода, першим сумоїстом був давній японський бог Такамікадзуті, який вступив у поєдинок із богом варварів і переміг його. За японськими літописами перші змагання з сумо відбулись в присутності імператора у 230-му році до нашої ери. Основні правила сумо і система суддівства з'явились у епоху Хейан (794–1185 рр.): борцям категорично забороняється хапати суперника за волосся, пинати його ногами і бити кулаками у голову. Сучасне сумо починається у період Едо (після 1603 року). На початку 17 століття у Японії з'явилось близько 70 канонічних прийомів боротьби сумо, сам ритуал, вдосконалено правила змагань. А в середині 18 сторіччя зароджується традиція щорічного проведення двох бойових турнірів із сумо в м. Осака та Едо (Токіо).
Готуюся до Кубку світу, який буде проходити у Мінську наприкінці листопада. Тому потрібно професійно зростати, ще дуже багато тренуватися, щоб достойно виступити за Україну.
Тренер із сумо Сергій Безкоровайний підсумував:
— У Чемпіонаті світу взяв участь ще один мій вихованець, який виступав за збірну України. Це Булатов Костянтин, котрий боровся у категорії до 85 кілограмів, здобувши п’яте місце. Він та Іванна будуть тренуватися під моїм керівництвом, щоб показати високі результати на Кубку світу.
20 жовтня відбудеться Кубок України у місті Суми, де покажуть свою майстерність близько п’ятнадцяти студентів-сумоїстів Переяслав-Хмельницького університету.
Людмила Левченко
|